• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż poślubna, a może Meksyk?

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet myśli, iż Italia to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne widoki czy plaże, ale także dały dla nas genialnych naukowców, smakowite jedzenie albo luksusowe auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są także miejscowości położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielką potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na tenże wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy w końcu przychodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z rodziną wyruszyć na wspólny odpoczynek. Dzisiaj opcji w tymże aspekcie posiadamy tak wiele, że ciężko jest zdecydować się. Warto zapoznać się dokładnie z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie wiele ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy taką możliwość i chcemy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wtedy są znacznie niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze lub dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe miejsca do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wczay do Grecji możemy być pewnym, że nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi niesamowitymi zabytkami i opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemal prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, iż wypad do Australii to bardzo duży wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, że Australia może zaoferować dla gości dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Wymarzona podróż dla nowożeńców, może Meksyk?
Generalnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, gdzie para młoda spędzi podróż poślubną, ale na pewno bardziej interesujące są egzotyczne kraje, niż polskie morze. Cóż, takie są realia, ciężko w tym momencie z nimi polemizować. No dobrze, ale gdzie zatem warto pojechać? Strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, zatem państwo zlokalizowane w Ameryce Środkowej. W ostatnich latach można bardzo dużo usłyszeć o Meksyku, jednak raczej w negatywnym świetle. Naturalnie chodzi o takie tereny, które przypominają obecnie bardziej miejsce wojny, aniżeli rozwijającego się sąsiada Stanów Zjednoczonych.
Meksyk ma wielki kłopot z mafią, jednakże to wyłącznie domena dużych miast i terenów przygranicznych. A więc 99% obszaru Meksyku to całkiem bezpieczne tereny. Absolutnie nie można generalizować, szczególnie, iż o ile stereotypy często są w jakimś stopniu prawdziwe, to akurat w tym przypadku nawet trudno pisać o stereotypach. Szczególnie, że turystyczne regiony to ze wszech miar bezpieczne tereny. Wydaje się zatem, iż każdy pan młody nie musi bać się o własną żonę, bo każdego roku w Meksyku odpoczywa bardzo wielu turystów. Warto wspomnieć, iż samo plażowanie, ogólnie przebywanie w kurorcie turystycznym, to spore nadużycie. Przecież mówimy o tym państwie, w którym podróżnicy są w stanie spędzić kilka lat.

1. Kliknij i zobacz

2. Dowiedz się teraz

3. Zobacz szczegóły

4. Przejrzyj

5. Odwiedź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.